Acest thread, creat pentru a nu aglomera subredditul cu discuții minore, este destinat întrebărilor și discuțiilor scurte, mai puțin serioase, off-topic sau de interes restrâns.

  • petrescatraian@libranet.de
    link
    fedilink
    arrow-up
    0
    ·
    1 year ago

    @AutoModerator Nu pot să îi răspund lui @may_pretender@feddit.ro pentru că for some reason nu reușesc să îi fac comentariul să apară aici. Am observat că și eu am unele probleme cu sopuli. Nu mai pot să fac comentariile să se sincronizeze manual (copiez link-ul din iconița cu fediversul și nu mi le găsește). Nici pe serverul ăsta nu reușesc să fac comentarii să se sincronizeze (nu am încercat să mă abonez la comunități noi momentan). Postările și comentariile mele, de asemenea, durează o eternitate până se trimit - deși probabil e legat de problema asta cu Friendica. Are cineva idee dacă e vreo problemă cu Lemmy aceasta sau dacă ar fi tot de la Friendica?

    • versa@feddit.roM
      link
      fedilink
      arrow-up
      0
      ·
      1 year ago

      Cred că am rezolvat o parte din problema. M-am uitat peste traficul de pe Cloudflare și am observat că multe cereri de la https://libranet.de erau blocate, fiind clasificat drept bot traffic. Pe lângă asta, vad ca exista un bug de sincronizare cu instanțe non-Lemmy.

      Să-mi spui dacă s-a îmbunătățit ceva.

        • versa@feddit.roM
          link
          fedilink
          arrow-up
          1
          ·
          1 year ago

          Am urmarit comentariul de aici, care a apărut cu întârziere de doua zile. Sincronizarea cu friendica se face greu. Întâlnești problema asta si pe alte instante de lemmy?