Hejka. Pierwszy raz tu jestem jako użytkownik erpolska (ta sama nazwa - u/BubsyFanboy).

Chciałbym tylko spytać czy jest jakaś instancja Szmeru gdzie są różne polityczne głosy? Migrując tutaj nie spodziewałem się tylu socjalistów i lewicy (nie to że narzekam, po prostu bliżej mi do socjalliberalizmu).

Przy okazji, czy jest też jakiś serwer ogólnoeuropejski? Chętnie bym tam też dołączył.

Pozdro.

  • kolektyw Szmer@szmer.infoM
    link
    fedilink
    Polski
    arrow-up
    10
    ·
    1 year ago

    Możesz stąd subskrybować dowolne społeczności i publikować na tym serwerze według uznania, tak długo jak nie jest to jakaś chamska propaganda w najgorszym razie spotka się z krytyką - chyba da się żyć mimo tego, że jakiś tam profil mamy… ;) Ale też nie słyszeliśmy o żadnej innej polskojęzycznej instancji lemmiego, ew. karab.in. Ale też żadne miejsce nie jest nigdy faktycznie ogolnopolityczne, to zawsze kwestia tego co wycina, a co toleruje. Jak spojrzysz pewnie większość linków tutaj to mainstreamowe (“liberalne”) serwisy, tylko skrajną prawicę tniemy.

  • pbpza@lemmy.dbzer0.com
    link
    fedilink
    Polski
    arrow-up
    6
    ·
    1 year ago

    Cześć, jeśli są jakieś polskojęzyczne instancje lemmiego gdzie przeważają inne opcje polityczne, to chyba ciężko je znaleźć. To raczej nie jest problem, bo możesz tutaj założyć swoje community jak chcesz, jeśli ci się nie podoba moderacja to możesz założyć własną instancję lemmiego lub przenieść się na jakąś ogólniejszą. Oczywiście możesz subskrybować communities z innych instancji lemmiego. Ja nie znam żadnej instancji ogólnoeuropejskiej, masz coś jak beehaw - taka duża instancja chyba mocno liberalna bez toksyczności. Ja jako lewicowy libertarianin / anarchista lubię szmer, bo reddit często zagłuszał moje posty - jak chcesz mieć ciekawe doświadczenie to teraz też możesz zobaczyć, jak to jest być mniejszością w serwisie społecznościowym :)

    • BubsyFanboy@szmer.infoOP
      link
      fedilink
      Polski
      arrow-up
      5
      ·
      1 year ago

      Okej, dzięki!

      jak chcesz mieć ciekawe doświadczenie to teraz też możesz zobaczyć, jak to jest być mniejszością w serwisie społecznościowym :)

      No cóż, to doświadczenie już doskonale znam po 7,5 latach korzystania z YouTube’a.

  • Ludrol@szmer.info
    link
    fedilink
    Polski
    arrow-up
    6
    ·
    1 year ago

    W większości przypadków jak czegoś nie ma to samemu trzeba wstać i wziąć inicjatywę. Polecam samemu zrobić społeczność i zacząć ją moderować. Możesz spytać się adminów jak się boisz cenzury ale według mnie nie powinni robić problemów.