Pridavam sem kopiu temy z redditu, dnes niekolkokrat aktualizovane, pridany aj odkaz na aplikacie pre android, iOS a web, aj verzia zalozena na phpBB!

Nahradna stranka ma byt docasna, ak bude reddit sub r/Slovakia vypnuty, dostane ban, alebo bude inym sposobom nepouzitelny, prip. aj ako alternativa pre tych, ktori chcu protestovat proti novym reddit podmienkam nepouzivanim redditu, v buducnosti sa moze stat trvalou alternativou pre reddit.

Aktualizoval som zoznam informacii, vyhod a nevyhod hlavne pre kbin a lemmy, mali by sme si vybrat jednu stranku, ktora bude ako hlavna nahrada, takze piste svoje nazory, podnety, ktora by to mala byt a preco.

Zoznam najpodobnejsich alternativ, s popisom:

kbin Slovakia

  • podobne redditu, posty, komentare, karma
  • viac funkcii ako lemmy
  • rozne farebne temy, tmave aj svetle
  • aplikacie pre android a iOS su vo vyvoji, su tam odkazy, ale nefunguju
  • magazines = subs
  • threads = posts
  • microblog = to asi reddit nema, su tam pridavane rozne temy o Slovensku inymi uzivatelmi, alebo mozno automaticky re-postovane, napr. teraz fotka Zelenskeho na Slovensku
  • people = asi alternativa pre twitter / facebook
  • moznost pouzivat stranky lemmy na kbin, ale zatial neviem ako
  • moznost pouzivat stranky kbin na lemmy, ale toto je zrejme docasne zablokovane kvoli naporu uzivatelov
  • youtube videa z odkazu je mozne prehravat priamo na stranke kbin, je nutne to zapnut
  • twitter videa z odkazu sa zobrazuju priamo na stranke kbin, na lemmy nie
  • 2 rezimy zobrazenia
  • stranka ma zatial chyby
  • zrejme tam nie su flairs
  • zrejme nie je globalne usporiadanie, stale sa prepina na “hot”
  • zatial chyba moznost pridat anketu, poll, ale je v plane coskoro
  • dole je odkaz “Add new video”, ale nefunguje?
  • nezobrazuje sa karma uzivatela, zatial
  • automods zatial nie su
  • spoilery zatial nefunguju

Lemmy.world Slovakia

  • podobne redditu, posty, komentare, karma
  • rozne farebne temy, tmave aj svetle
  • aplikacie pre android a iOS su vo vyvoji, zrejme oficialne apps pre android, iOS, web (je tam aj Lemmy frontend based on phpBB 3.3!) dlhy zoznam android apps, netestovane!
  • moznost pouzivat stranky kbin na lemmy, aktualne je to asi docasne vypnute, kvoli naporu uzivatelov
  • moznost pouzivat stranky lemmy na kbin
  • usporiadanie podla najnovsieho komentara, toto nema ani reddit, ani kbin
  • youtube videa je mozne prehravat priamo na stranke lemmy, je ale nutne kliknut na tlacidlo a nasledne na play
  • twitter videa z odkazu sa nezobrazuju priamo na stranke lemmy, na kbin ano
  • stranka ma zatial rozne chyby
  • len 1 rezim zobrazenia
  • zrejme tam nie su flairs
  • zatial chyba moznost pridat anketu, poll, ale je v plane coskoro
  • nezobrazuje sa karma uzivatela, zatial
  • automods zatial nie su

Lemmy.world Slovakia@sopuli.xyz

  • prva druha lemmy stranka Slovakia, ale ma zvlastny nazov

Lemmy.ml Slovakia

  • zrejme skutocne prva lemmy stranka Slovakia

Hojko

  • klasicke phpbb forum, temy a komentare
  • slusna komunita
  • fora k roznym temam, moznost pridavat odkazy, obrazky, videa
  • nie je tam karma

Discord Slovakia

  • podla mna velmi odlisna platforma od reddit, skor pre chat
  • su tam aj klasicke “posty”, ale iba pre niektore kategorie
  • teoreticky by sa dali spravit podobne kanaly ako su tu flairs, ale bolo by nutne preklikavat ich jednotlivo
  • Bruncvik@lemmy.worldM
    link
    fedilink
    slovenčina
    arrow-up
    1
    ·
    1 year ago

    Karma naozaj nie je anonymná. Podľa tohto príspevku, admin akejkoľvek instancie môže vidieť kto hlasoval kde. Odtiaľ je už iba jeden krok spraviť API kde si každý môže vyhľadať kto a ako hlasoval sa ich post. Myslím, že toto je symptóm toho že Lemmy je open source. Reddit to má určite tiež, ale nezverejňuje to.

    • DreamerEight@lemmy.worldOP
      link
      fedilink
      slovenčina
      arrow-up
      1
      ·
      edit-2
      1 year ago

      Karma naozaj nie je anonymná.

      To je zaujimave, mozu to vidiet aj akykolvek moderatori, akejkolvek stranky, alebo aj akykolvek uzivatelia? To ke celkom nevyhoda podla mna, je to tak aj na kbin?

      Inak som zistil ze twitter videa sa zobrazuju priamo na stranke kbin (ako youtube videa), ale nie na stranke lemmy, na reddit to funguje, mobile. verzia, ale na r/slovakia mi to zablokoval automod, opat bod pre kbin, skoda, ze nie je mozne to skombinovat.

      EDIT: Este to usporiadanie podla najnovsieho komentu nie je tak celkom dokonale, ked vytvorim novy post, tak nie je hore, takze stale chyba usporiadanie podla poslednej zmeny, teda akykolvek post alebo koment, ak je posledny, by mal byt hore, ale taketo usporiadanie tu zrejme nie je, na lemmy, ani na kbin a ani na reddit, len na phpbb forach to je, stale mi to chyba.

      • Bruncvik@lemmy.worldM
        link
        fedilink
        slovenčina
        arrow-up
        2
        ·
        1 year ago

        To je zaujimave, mozu to vidiet aj akykolvek moderatori, akejkolvek stranky, alebo aj akykolvek uzivatelia? To ke celkom nevyhoda podla mna, je to tak aj na kbin?

        Zatiaľ to je vraj iba pre administrátorov. Ale admin ktorejkoľvek instancie môže vidieť karmu ktorejkoľvek inej instancie ktorá je s ním federalizovaná. Tak by nemal byť veľký problém založiť instanciu iba na zbieranie týchto dát.

        Čo sa Twitter videí týka, to som ani nevedel že to je možné. Používam old.reddit s RES, a keď kliknem na Twitter video tak mi to otvorí Twitter. Musím priznať že to ma absolútne nezaujíma, ale ak kbin to umožňuje, tak to je bod pre nich.

        • DreamerEight@lemmy.worldOP
          link
          fedilink
          slovenčina
          arrow-up
          2
          ·
          1 year ago

          Ved to, najskor sa mi zdal lepsi kbin, potom lemmy, aj kvoli tomu usporiadaniu, ale zistil som, ze to nefunguje celkom idealne a videa, aj youtube na lemmy treba klikat 2x, aj ked sa zobrazia priamo na lemmy, ale na kbin staci raz. Ale na kbin sa skracuju dlhe prispevky, treba kliknut pre zobrazenie celeho.

          Dalsie vyhody a nevyhody sa ukazu az casom, pri intenzivnejsom pouzivani, tiez niektore veci sa budu opravovat, ale ani ja nemam jasneho favorita, ale mozno by sme mohli zostat tu na lemmy, nazov je ok a teoreticky by sa dalo pouzivat aj prostredie kbin pre zobrazenie tejto lemmy stranky, len stale neviem ako.

    • DreamerEight@lemmy.worldOP
      link
      fedilink
      slovenčina
      arrow-up
      1
      ·
      1 year ago

      Este nieco ine nie je anonymne na lemmy? Co email?

      Inak je tu dalsia stranka, https://cekni.to/ - uz to ani nedavam do zoznamu, zrejme je viac podobnych stranok, mali by sme si ale konecne vybrat 1 oficialnu nahradu za r/Slovakia .

      • Bruncvik@lemmy.worldM
        link
        fedilink
        slovenčina
        arrow-up
        2
        ·
        1 year ago

        O e-maile neviem, ale mne sa podarilo otvoriť účet s 10 Minute Mail, tak ho asi neberú moc vážne. Sú Lemmy instancie ktoré vraj nevyžadujú e-mail.