Cześć, co szmery myślą o chińskicj markach telefonów. Jak wypada jakość wykonania i prywatność w porównaniu do zachodnich firm?

  • nudny ekscentryk@szmer.info
    link
    fedilink
    arrow-up
    4
    ·
    10 months ago

    Jeśli mówisz o elektro-śmieciach marek krzak z francuskiego hipermarketu to nie są warte nawet tak niskich cen — lepiej kupić używane urządzenie z lepszymi parametrami w tym samym budżecie.

    Natomiast jeżeli pytasz o urządzenia bardziej uznawanych marek, to powiem, że to zależy:

    Jeśli jesteś poweruserem, który i tak sobie zainstaluje własny system (LineageOS itp) i interesuje go jedynie specyfikacja, jakość wykonania i cena — to takie urządzenia są bezbłędnym wyborem.

    Natomiast jeśli jesteś userem, który chce telefon wyciągnąć z kartonika i go używać, to ja bym nie decydował się na takie urządzenie: wersje Androida używane przez producentów tego typu są niestabilne, pełne reklam i bloatwaru, rzadko aktualizowane i robią problemy ze wszystkim dla użytkownika z rynku europejskiego.

    • lemmur@szmer.infoOP
      link
      fedilink
      arrow-up
      1
      arrow-down
      1
      ·
      10 months ago

      No tak, tylkp że przy chińskich markach jest ryzyko że oprogramowanie partyjne jest gdzieś w biosie lub nawet na procku

  • zeshi@szmer.info
    link
    fedilink
    arrow-up
    1
    ·
    10 months ago

    Mam Siałomi i nie mam z nim większych problemów. Jeśli chodzi o prywatność to nie martwię się istotnie bardziej niż gdybym miał samsunga, Mi się nie chce bawić w customowe OS bo nie każde urządzenie jest wspierane, a ja sobię cenię dobry stosunek cena-jakość czyli raczej nie będą to flagowce.

    Minusy na siałomi to bloatware, natomiast doszły mnie słuchy że zachodnie marki nie mają go istotnie mniej.

    • nudny ekscentryk@szmer.info
      link
      fedilink
      arrow-up
      1
      ·
      edit-2
      10 months ago

      Minusy na siałomi to bloatware, natomiast doszły mnie słuchy że zachodnie marki nie mają go istotnie mniej.

      z tym się zgodzić nie mogę, jedyną zachodnią marką, która dorównuje w ilości bloatwaru do xiaomi, czy innych oppo i vivo, to Samsung (tak, wliczam Koreę, tak samo Japonię, do krajów Zachodu). nawet Apple ma mniej zawalony system

      • zeshi@szmer.info
        link
        fedilink
        arrow-up
        1
        ·
        10 months ago

        a, no widzisz, dla mnie Samsung to “default zachodni telefon” :) Po Apple akurat bym się spodziewał ich bloatware i “bloatware” tylko gustowniej zrobionego. Na moim chińczyku nie jest aż tak źle, ale może jestem już na etapie akceptacji i przestałem zauważać, ew. zmieniło się na gorsze odkąd mam ten telefon.