I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
My son makes that joke about himself - if you’re vegan and in a band, which one do you talk about first? We all talk about the things that are important to us.